חיפוש
 
לדף הבית >>     גדעון מגל, תכנון פרישה, קציר >>

איך ניתן לדעת שסוכן הפנסיוני פועל לטובתנו

 

ידוע שהסוכן מקבל אחוזים מחב` הפנסיה השונות, אז איך נדע שהוא לא מוטה בבחירות שלו ומבצע אותם משיקולים לטובתנו ולא לטובת האחוזים שלו?

 

ככלל, מקצוע סוכן הביטוח אינו שונה מאד מתחומים אחרים בהם איש המכירות מנסה לשכנע אותך לקנות את המוצר שכדאי לו למכור לך. האם כשאת נכנסת לחנות בגדים והמוכרת מחמיאה לך על גזרתך וההתאמה של החולצה אליה היא באמת מתכוונת לכך או ש"לגמרי במקרה" יש לה בונוס על מכירת חולצה זו? האם איש המכירות בחנות מוצרי החשמל שמספר לך שקנה לאימו את מכונת הכביסה המצוינת  הזו "שעובדת כבר 3 שנים כמו שעון" באמת קנה אותה לאימו או שהוא מוכר לך לוקש כדי שתקני דווקא את מכונת הכביסה הזו?

מתוך מודעות להשלכות לטווח ארוך על חיינו בנושא הביטוח והחיסכון הפנסיוני, יצר הממונה על שוק ההון והביטוח שורה של תקנות שמגבילות מאד את פוטנציאל הנזק שעלולה פעולה לא נכונה בהמלצת משווק פנסיוני לפגוע במבוטחים.

1. דמי הניהול ירדו כמעט לאפס ומכיוון שדמי הניהול הם המקור לעמלת הסוכן, המוטיבציה שלו מלכתחילה להיכנס לתחום קטנה בהרבה מבעבר.

2. הונהג תקנון אחיד לכל קרנות הפנסיה, כך שלכאורה לא כל כך חשוב אם תבחרי במנורה פנסיה או בכלל פנסיה בכולן תקבלי אותו הדבר.

3. נאסרה כליל מכירת ביטוחי מנהלים כרובד פנסיוני ראשון, והיום סוכן הביטוח יכול להציע לך רק מוצר אחד, לפחות עד הפקדה על פעמיים וחצי מהשכר הממוצע במשק (כ - 26,000 ש"ח לחודש).

איפה כדאי להיזהר ולהישמר? בעיקר כשמציעים לך לנייד את הכסף מהצבירה הנוכחית לחברה מנהלת אחרת. כאן תיתכן פגיעה בכיסויים הביטוחיים, אבדן מידע חשוב בעיקר בנושא הפיצויים, בחירת בית השקעות עם ביצועים נחותים לעומת המוצר הנוכחי שלך.

הכי בטוח זה להתייעץ עם בעל מקצוע תמורת תשלום כדי לוודא שאין פגם במה שמציעים לך. ובעיקר חשוב  לודא שמולך יש איש מקצוע ישר שגם אם הוא מתפרנס ממכירת מוצרים, ישמר מכל משמר מלפגוע בלקוחותיו מפני שזה ישרת אותו לטווח ארוך ולא יסכן אותך למען רווח רגעי.

יש לכם עוד שאלות לתכנון פרישה - גדעון מגל? כנסו!

0507519012

https://www.gidonmagal.co.il/

 
 
מה היעוד שלך - אורגד מירון

מה היעוד שלך - אורגד מירון

פורום המומחים

פורום המומחים

 

 

כל מה שקורה בעיר באנר הדר
יש לי שאלה לגדי ברקאי

 

מדורים